Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Goth

In jos 
AutorMesaj
After-eight
Artist

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 21
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Goth   Mier Dec 30, 2009 5:24 pm

Moda Goth este stereotipizată ca fiind o un stil vestimentar întunecat, uneori morbid, și eroticizat. Moda tipică include păr vopsit brunet, dermatograf negru, manichiură neagră, veșminte istorice negre; unii gotheri au și piercing-uri. Sunt împrumutate elemente ale stilurilor elisabetan, victorian, sau medieval și simboluri religioase (creștine sau păgâne) sau mitologice, cum ar fi cruci, ankh-uri, etc.
Nivelul la care gotherii respectă acest stil variază în funcție de individ și zonă geografică, cu toate că majoritatea gotherilor poartă ținute cu măcar o parte din aceste elemente.
Creatori de modă, precum Alexander McQueen și John Galliano, au fost descriși ca fiind practicanții unui "Haute Goth".
^asta ne spune wikipedia :-?

uhm...ce pot sa spun? mi se pare destul de okei :-?...dar unele chestii ma sperie o_o...i mean, fatsa alba si dermatograf negru in exces ...+rochie[corset si fusta lunga, w/ever.]...as ramane destul de " " daca as vedea asa ceva pe strada...
aa,nu, n-am nici o problema cu ei..doar unii ma sperie
in mare parte sunt ok elementele,totusi.
plus k am descoperit k within temptation, o trupa care imi place destul de mult, canta goth-metal. ^^' [nu le am eu cu subgenurile muzicale, asa k :-j nu fac diferenta dintre rock simplu si goth-metal, sau alte chestii de tipu asta :">]

voi ce ziceti? :)

VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Re: Goth   Vin Ian 22, 2010 11:30 am

e pur si simplu stilul lor...al celor care se axeaza pe goth.
pentru cum imi sta mie bine de exemplu,da,e exagerat. dar nu pot sa spun ca altii care chiar se simt bine definiti de asta sunt exagerati.

oricum,arata bine. nu toti,dar..parte din ei,da.
si trebuie sa recunosc ca unele modele de corsete cel putin,sau rochii goth arata cat se poate de genial.

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro

Goth
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Cafenea :: Fashion :: Styles-
Mergi direct la: