Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Relatiile dintre profi si elevi

In jos 
AutorMesaj
After-eight
Artist

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 21
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Relatiile dintre profi si elevi   Dum Dec 20, 2009 10:08 am

Okei..aici se include tot. De la asa-zisa *dragoste* dintre un prof si un elev, pana la antipatii directe.
Ce faci daca te-ai de un prof? Dar daca e invers? Crezi ca trebuie sa pastrezi distanta, sau reactionezi dupa cum iti spun sentimentele? Dar daca nu va *aveti la inima*? Cum suporti? Comentezi la orele lui/ei, sau preferi sa taci si sa stai in banca ta?
Si,pana la urma...cum crezi ca ar trebui sa fie o relatie normala dintre profi si elevi?

VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Re: Relatiile dintre profi si elevi   Dum Dec 20, 2009 10:36 am

Intotdeauna mi s-a parut ceva ... interesant sa ma indragostesc de un prof lol si sa fie si el indragostit de mine. nu stiu de ce,e doar o...chestie. poate pentru ca uneori am o pasiune pentru lucrurile tabu,si e chiar interzisa teoretic relatia dintre un profesor si o eleva.

poate daca as trece sau as fi trecut prin asta nu mi-as mai dori never ever. nu stiu. n-am avut profi cute pana acum,sau daca erau cute nu erau prea tineri si nu`mi crestea deloc interesul :-J.
Cu toate astea,rational vorbind,cred ca trebuie sa pastrezi distanta intr-o situatie de genul asta Neutral cand...nu mai e vorba de ratiune... dunno. se poate orice.
Oricum,o eleva de varsta mea risca foarte multe daca se implica intr-o relatie cu un prof. Plus ca... tipul ar putea fi in cele mai multe cazuri vreun obsedat,ca sa nu zic chiar pedofil lol . Cand e vorba de o tipa in jur de 18 ani si prof foarte tanar,se schimba un pic situatia.

La un prof sau o profa antipatica,sunt indiferenta si stau in banca mea atata timp cat nu se ia de mine personal sau de ceva care ma implica si pe mine/prietenii mei. Daca e nevoie,comentez. Pur si simplu imi sta in fire. What a Face

Relatia normala? Profesorul ar trebui sa incerce macar sa fie cat de cat apropiat de elevi,pentru ca atunci cand e vorba strict de o relatie prof - elev [ severitate si indiferenta totala],noua ne piere cheful. Atunci cand e un prof foarte de treaba,care stie cum sa vorbeasca cu noi si sa nu transforme totul intr-o teorie,e mult mai okay si majoritatea sunt atenti la ora [asta ar trebui sa fie o satisfactie pt toti,inclusiv profesor.]. Mai ales daca ne lasa si noua impresia ca putem sa vorbim deschis cu el/ea. :)
Insa,cu toate astea,sa aiba si o doza destul de mare de exigenta,pentru ca nici daca ne lasa sa facem ce vrem din el nu e deloc bine. Neutral
Daca mai face si putina caterinca la ora,isi ia clar statutul de *cel mai tare prof*. What a Face

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro
After-eight
Artist

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 21
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Relatiile dintre profi si elevi   Dum Dec 20, 2009 10:49 am

Mayume, crede'ma...*indragostitul* intr-un prof numai interesant nu e, mai ales atunci cand toti stiu de chestia asta. Eu am fost in situatia asta...Neutral am fost de un prof. Si TOTI [colegii, majoritatea profilor.] stiau de asta Neutral. De fapt eu ii spusesem despre asta unei presupuse prietene, si...a fost o faza mai aiurea si aia i-a zis dirigintei. Si dupa aia s-a inceput toata tampenia. M-am *scos* cu f mare greu din asta.
...si asta pt ca nu mi-am putut tine gura.
Ma rog, acum ma scoate din sarite profu' asta. Neutral Pentru ca nah, era obisnuit ca eu sa-l apar intotdeauna in fata colegilor, a profilor care se luau de el...era obisnuit cu faptu ca eu intotdeauna ma ofeream voluntara la toate chestiile legate de materia lui, intotdeauna faceam impecabil temele la materia lui, etc...si acum ma trezesc de la el cu intrebari de genu "Esti suparata pe mine?" Neutral
Neutral

Referitor la profi pe care nu-i suport, si nu ma suporta nici ei :)) ...de obicei comentez, daca'mi ies f tare din pepeni - tip. Neutral :">
Daca e un prof care n'are prea mare autoritate in liceu, imi permit sa comentez orice :"> [adica,nah...fara cuvinte necenzurate si fara jigniri ],in rest ma abtin pt ca stiu f bine ca o sa-mi scada notele si o sa-mi faca *imagine negativa* in fata restului profilor.

B e i b i :]
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 22
Localizare : G i u r g i u .
Joburi/Distractii : M u u u l t e .
Stare de spirit : I n . L o v e .
Data de inscriere : 12/12/2009

MesajSubiect: Re: Relatiile dintre profi si elevi   Lun Dec 21, 2009 5:19 pm

ohh :))
dragoste intre un prof si elev ?
mai rar :))
adica la mine in clasa nu prea am vazut asa ceva :))
mi se pare aiurea ca un profesor sa nu suporte un elev :-??
dar in fine :-?
eu nu suport unii profesori Neutral
si ii tratez cu indiferenta :D
nu ii suport pt ca nu suport materia pe care o predau Neutral
de exemplu profa de biologie . nu o suport din cauza materiei si din cauza punctajului la teste Neutral si comparatia intre elevi Neutral
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://tik-tak-yee.hi5.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Relatiile dintre profi si elevi   

Sus In jos

Relatiile dintre profi si elevi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum pun bara dintre post si semnatura ? (PUNBB)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Cafenea :: School-
Mergi direct la: