Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

The Twilight Saga

In jos 
AutorMesaj
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: The Twilight Saga   Sam Ian 10, 2009 1:06 pm

Twilight.
Oh daaaamn wub
e genial wub Il ador!

Viata unei adolescente pe nume Bella ia o intorsatura bizara din momentul in care se muta in oraselul Forks - Washington, pentru a locui cu tatal ei. Initial, totul i se parea deprimant, pentru ca trebuia sa se acomodeze cu noua locuinta si cu noii colegi, insa la scurt timp il intalneste pe misteriosul si seducatorul Edward Cullen. Acesta se indragosteste de ea, insa are un mare secret de ascuns, care le pune in pericol relatia - el si familia lui sunt vampiri care au renuntat la vanatul oamenilor. Bella afla secretul lui, dar nu realizeaza ca isi risca viata continuand aceasta relatie. Totul se complica atunci cand dusmanii vampiri ai familiei Cullen apar si vor sa o vaneze pe Bella.

http://www.cinemagia.ro/movie.php/Twilight?movie_id=27078&wnd=_default&hist=1

Imi place cum arata Edward. I mean,Rob,da'in film. What a Face Are stilul ala ff misterios si imi place f mult cum zambeste wub
Bella mi se pare usor ciudata. La inceput a fost mult prea tacuta,dunno...dupa ce l-a cunoscut pe Edward s-a comportat usor altfel,insa tot retinuta mi se pare.
Cartea [primul volum] n-am apucat s-o citesc inca,de fapt...mai demult am citit din ea,dar doar in engleza.

Oricum...au fost in film niste faze mult prea tari intre ei doi. Si finalul e superb wub [chiar ma asteptam pe o parte sa o muste,desi eram aproape sigura ca n-o va face pentru ca la fata locului n-avea conditiile necesare,k sa zic asa ]

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.

Ultima editare efectuata de catre *miss.daydreamin` in Dum Dec 13, 2009 9:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Re: The Twilight Saga   Dum Dec 13, 2009 9:22 pm

Asa. New Moon.

Dragutz hmm Foarte...previzibil. Si putin cam sub asteptarile mele.
Mi-a placut,de ce sa neg,dar putea fi facut mai bine. Mult mai bine. Cartea e absolut geniala, cel putin dupa parerea mea,iar filmul lasa un pic de dorit pentru simplul fapt ca nu a fost pus accentul pe ce trebuia. Plus ca partea cu Volturii a trecut cat bati din palme,mi s-a parut mie.
Lipseste total monologul Bellei,care e prezent pana si in Amurg. Mi se parea absolut necesar pentru dramatismul care ii era atribuit filmului Luna Noua...de fapt cartii la inceput.
Lipsesc si detalii destul de semnificative.

Ma rog,cu toate astea,a fost chiar okay. Nu mai bun decat Amurg,totusi,desi cartea,ideea centrala,mi-a placut de N ori mai mult mie.

În Saga Amurg: Lună Nouă, cel de-al doilea film al celebrei serii Amurg, idila dintre vampir și o muritoare prinde un nou contur atunci când Bella Swan (Kristen Stewart) se adâncește în secretele lumii supranaturale - din care își dorește atât de mult să facă parte - numai pentru a se regăsi într-un pericol cu mult mai mare decât înainte.
După petrecerea de majorat a Bellei, Edward Cullen (Robert Pattinson) și familia sa părăsesc orașul Forks, în dorința de a o proteja pe Bella de pericolele iminente ale lumii vampirilor. Deprimată și însingurată, ea parcurge cu greu ultimul an de liceu și descoperă că, de fiecare dată când își riscă viața, imaginea lui Edward îi apare în minte. Dorința arzătoare de a fi împreună cu el o face să se expună unor pericole din ce în ce mai mari. Cu ajutorul prietenului său din copilărie, Jacob (Taylor Lauthner), Bella restaurează o motocicletă veche pe care o va folosi în noile călătorii, iar inima ei înghețată pare să se deschidă relației cu Jacob - membru al misteriosului clan Quileute care are propriile secrete periculoase.
Dincolo de granițele timpului și ale lumii pe care o cunoaștem, Bella și Edward sunt capabili să își sacrifice viața pentru a-și salva povestea de iubire. Un rol decisiv îl vor avea ființele supreme din clanul Volturi, cei care împart legea printre vampiri, conducătorii nemiloși care nu se dau în lături de la nimic pentru a menține secretă existența vampirilor.
Suspansul și pasiunea care au transformat Amurg într-un adevărat fenomen, se continuă cu multe personaje noi, mult mai multă acțiune, secrete străvechi și mistere adânci, în Saga Amurg: Lună Nouă, ce va avea așteptata premieră în România pe 20 noiembrie 2009. Filmul este oferit de MediaPro Distribution.

http://www.cinemagia.ro/filme/the-twilight-saga-new-moon-saga-amurg-luna-noua-32421/

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro

The Twilight Saga
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Television/Showbiz :: Filme-Genuri preferate :: Drame-
Mergi direct la: