Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Harry Potter

In jos 
AutorMesaj
Jeleu
Admin

Numarul mesajelor : 281
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: Harry Potter   Sam Mai 17, 2008 8:36 pm

Le-am citit pe toate....cartea a 7-a....nu o mai retin...dar...stiu sigur ca mi-au placut ffffff mult!

Magie...crime...mistere...unde sunt...acol ma duc sho:)))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Sam Mai 17, 2008 8:48 pm

eu m-am apucat de putin timp sa le citesc
si sunt de-abia la a 4-a :))

dar...sunt prea marfa :)

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro
Jeleu
Admin

MesajSubiect: .   Sam Mai 17, 2008 8:51 pm

da wub

Harry....my first love wub

In filmul al 3-lea arata bestial wub

acu e urat...cah!
Sus In jos
RK75
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 25
Localizare : in fata calculatorului,a unui stilou si a unui cait.
Joburi/Distractii : orice ma face sa ma simt bine pe moment..
Stare de spirit : trec mereu dintr-o extrema la alta
Data de inscriere : 21/05/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Joi Mai 22, 2008 1:52 pm

pot spune ca am trait cu adevarat prin harry potter...

prima mea intalnire cu el a fost cand eram pe la sf clasei 1..numai situ..acum vreo 7 ani.. aparuse primul film.. si mi-a placut foarte mult.. am inceput apoi sa citesc .. le-am luat intro ordine aiurea: mai intai filmul 1, apoi cartile 2,3, cartea 1, apoi 4,5,6 si 7 :))

cand ma plictisesc recitesc fragmente...

m..nu stiu.. Daniel Radcliff a trecut, logic, printr-o perioada de trasformare, ca orice persoana.. si a avut momente cand arata grooaznic (doamne, am niste poze in care arata ca un cadavru ambulant O_O ), dar asa cum arata acum, in 2008, este superb.. cred ca salivez cand ma uit la pozele facute cand juca in Equus =P~

revenind la harry potter..
personajuele mele preferate feminine sun Ginny si Cho Chang .. pur si simplu le ador :X

faza e ca de fiecare data cand urmarsc filmele, desi leam vazut pe fiecare de nenumarate ori (filmul 3 il stiu pe derost, nu vreti sa il vedeti cu mine, ca va zis frazele de dinainte:|), mereu imi rod unghiile, sau nu am stare.ma trece o emotie cumplita.. iar cand citesc cartile, pur si simplu numi vine sa le dau jos din mana.. ceea nu mi se intampla la multe carti..

nu situ..pe mine m-a enervat diriga cand spune ca Harry Potter nu este un roman, ci e o balarie care strica mintile.. O_O imi venea sa o bat
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://i-love-rain.hi5.com sau http://rk75.deviantart.com
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Joi Mai 22, 2008 5:30 pm

cunosc fraza spusa de diriga ta Wink
mi-au spus-o multi oameni (intr-un mod mai subtil uneori sau pur si simplu...altfel happy )
hmm in general persoanele pe kre nu le pasioneaza genul asta de carti sau de filme ( carti,pt k asta e topicul ) nu pot sa-si tina gura ( pe romaneste innocent ) si isi spun ...parerea,desi uneori nu e chiar cea mai stralucita idee.
Am stiut intotdeauna k anumite gusturi nu se discuta... Si chiar nu inteleg persoanele kre spun ceea ce cred despre ceva anume k un repros,adik fac o afirmatie concreta k si cum chiar asa ar fi in realitate.
In legatura cu Harry Potter,majoritatea pe kre i-am auzit k nu le place au fost adulti,desi am si colegi kre se uita blink knd aud de asa ceva,la fel cum exista si adulti pasionati de HP.

in fine,deja am trecut in offtopic...
Am facut o luuunga pauza din cititul cartilor (cateva luni,nu stiu hmm ) si chiar vreau sa ma apuc din nou. Filmele le-am vazut pe toate (dak tot s-a adus vorba si despre ele),de carti m-am apucat mult mai tarziu dar imi plac super mult...Anumite trairi pot fi descrise mult mai bine prin cuvinte si cel putin unele fragmente mi-au placut extrem de mult :-) Si la fel k si tine (RK75),de fiecare data knd citesc dintr'o carte HP trebuie sa am cel putin cateva ore la indemana,k altfel...nu-mi e de ajuns... Nu pot sa ma opresc lol spre deosebire de alte carti,la care de-abia pot scoate jumatate de ora de lectura.

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro
ChOcOOLaTe
begginer

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 16/05/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Mier Mai 28, 2008 8:14 pm

missyou wub wub wub Cea mai super carte pe care am citito! Si ami place molt de tot...cea mai super carte a fost a-3-a se inteleg de minune si poate si a 7-ea da nu pot sa comentez inca despre ea..... What a Face ...sont pe la jumatatea ei....dar cel mai rau lucru e k J.K.Roling no sa mai continue seria.....:(:(:(:(......o sami fie dor de micul vrajitor si prieteni lui ... app: personajele mele preferate sont: Hagrid ,Nimphadoraa ,Luna Lovegood, Ginny,Ron, Smecherila, Sirius, si Harry beneintzeles wub ....si cam atata....o sami fie dor de HP.... missyou
Sus In jos
Luna Lovegood
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 7
Localizare : Pe pluto, de la al 3'lea crater la stanga
Data de inscriere : 16/05/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Mier Mai 28, 2008 8:54 pm

Si eu ma pot lauda ca am trait, privit, respirat vazut tottul prin ochii lui Harry. Totul a fost atat de bine povestit incat te facea sa te simti acolo, prezent... In timpul luptelor ridicam si eu bagheta, o scapam, aruncam vraji... J.k.K.Rowling[ sper k asa se scrie] e una dintre cele mai bune autoare de carti SF. Nu prea multa lume ar fi in stare sa scrie atatea volume.

Preferata mea a fost cartea a3a. A fost atat de induiosatoare. aici se evidentiaza ff bine maiestria autoarei.... Cum l'a spalat pe Sirius, l'a ridicat si l'a inaltat la adevarata lui valoare. apoi sentimentele lui Harry .. A trecut ff repede de la dispret[fata de nasul sau] la o iubire profunda...

Pe mine iarasi m'a marcat profund partea in care Harry vede caii[thestrali] care ii duc la scoala, din vol 5.... Si cum Hermione si Ron calaresc fara sa ii vada pana la ministerul magiei...

Personaje preferate: Luna Lovegood, Sirius Black ...
Sus In jos
Jeleu
Admin

MesajSubiect: .   Mier Mai 28, 2008 10:28 pm

Mey eu nu am personaje preferate...adica am...pe toate affraid

Prima carte am citit'o intr'a 5-a...sh nu stiu sigur daca mi'a placut ca era imprumutatat de la baiatul de care imi placea sau k a fost foarte tare...cert e ca...fenomenul de "nu ma pot oprii din citit" sau "nu-i pot da drumu din mana" l'am trait la fiecare carte din serie....

N'am ce sa zic...e...unica...e cartea care m'a invatat sa'mi placa sa citesc:)

sh nu sunt singura in sit asta....so...profii ar trebui sa fie recunoscatori Wink
Sus In jos
After-eight
Artist

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 21
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Mier Iul 30, 2008 9:46 am

dap, si eu ador hp. Cand iau o carte, nu ma las pana n-o citesc, desi deja stiu k am citit-o d 10000 de ori...Nush, pot sa stau si nopti intregi sa citesc, da` tot nu ma opresc, ceea ce nu mi s-a intamplat si cu alte carti. Anyway, HP rulllz!!

Schizophrenic
lil' Artist

masculin
Numarul mesajelor : 381
Varsta : 28

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Joi Iul 31, 2008 8:30 am

Waaa, ador Harry Potter. Am citit primele 6 carti de nu stiu cate ori, am vazut si filmele, la fel, de vreo 3-4 ori, cred ca stiu fiecare detaliu din ele. Faza e ca nu am pus inca gheara pe a 7a carte in romana si nu stiu de unde sa fac rost de ea, tare mult as vrea sa o citesc. Am gasit pe Net variantele in engleza, si, desi stiu engleza, mi-ar fi mult mai simplu in romana. Daca aveti vreo idee, poate ma ajutati si pe mine... angel
Mi se pare ca autoarea a facut o treaba foarte buna cu seria asta, a stiut cum si ce sa scrie, a urmarit evolutia personajelor din jurul lui Harry, iubire, ura, speranta, nesiguranta, depresii, toti au trecut prin toate. Personajele preferate cu siguranta sunt Ron si Luna. A, si bineinteles, Fred si George.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://Pushtyu.hi5.com
Bombonik
we are improving...

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 22
Data de inscriere : 03/09/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Mier Sept 03, 2008 3:29 pm

Harry Potter...iubesc cartile si filmele...Cartea mea favorita a fost 3.......nush de ce, probabil pentru ca in 3 , toata lumea incepe sa se maturizeze...... Iar filmele...cu siguranta 4...deoarece acolo Fred si George sunt mult prea draguti ....si amuzanti :D...cand am citit 7 si am aflat cine a murit...wah...wah am crezut ca mor si eu....si am auzit....cica se va face si cartea a 8-a.
Personajele mele preferate: Fred si George:wub:wub, Ron, Hermy, Ginny, Harry si Luna...si altii mr..

Oricum, chestia e ca atunci cand le citesc...nu ma pot opri..le iubesc.......si...cartea a 7-a..ultimul capitol...mi se pare...cam prea de tot...prea trasa de par....

Frate....Weasley Bing Bong
Sus In jos
Schizophrenic
lil' Artist

masculin
Numarul mesajelor : 381
Varsta : 28

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Mier Sept 03, 2008 9:11 pm

Fred si George sunt cei mai tari de departe! Ma pis pe Harry Poter rofl
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://Pushtyu.hi5.com
Bombonik
we are improving...

feminin
Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 03/09/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Mier Sept 03, 2008 10:05 pm

s-o vad si pe asta..:))...oricum fara Fred si George....5 nu ar fi fost la fel...
Sus In jos
Angel-In-Love
we are improving...

Numarul mesajelor : 108
Data de inscriere : 14/09/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Dum Dec 14, 2008 4:19 pm

deci adooor hp...citesc non`stop =p~ mai ales pe 7...ahh....l`am citit intr`un weekend =)) imi ziceau astia ca sunt obsedata pur si simplu de hp....

cartea preferata? toate....dar cel mai mult mi`au placut 6 si 7 stiti voi scenele cu saruturile dintre harry si ginny si ron si hermione =p~...

personaje preferate...toate :"> adoooor pe harry,ginny,hermione,ron,fred si george =p~ si dumbledore :D...pacat ca a murit in partea a 6a missyou

si o sa imi lipseasca hp :(
Sus In jos
Bia
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 26
Data de inscriere : 05/07/2009

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Dum Iul 05, 2009 4:57 pm

le-am citit pe toate si pot spune ca Harry Potter au fost singurele carti care mi-au palcut cu adevarat :X
dar se spune ca J.K.Rowling a fost acuzata de plagiat :(
Sus In jos
Yore
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 365
Varsta : 24
Localizare : aici :>
Joburi/Distractii : muzica, leneveala si muzica.
Stare de spirit : weEEEEEEEEEee.
Data de inscriere : 17/05/2008

MesajSubiect: Re: Harry Potter   Sam Aug 22, 2009 1:12 pm

am vazut toate 6 filmele, binenteles ca 6 mi-a placut cel mai mult. deabea astept al 7lea film. cartea mi s-a parut geniala, am citit-o si eu numai in 2 zile, nu am putut s-o las din mana decat cateva ore ca sa dorm si mananc :]]]
mda, Severus e preferatul meu :) imi place actorul in primu' rand, si oricum eu mai intotdeauna am fost atrasa de personajele negative :]]]] chiar daca ... la sfarsit se dovedeste a nu fii negativ deloc :D heeeh.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ch3mical-romance.hi5.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Harry Potter   

Sus In jos

Harry Potter
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Cafenea :: Books-
Mergi direct la: