Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

The dark

In jos 
AutorMesaj
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: The dark   Lun Noi 24, 2008 9:28 am

Okay...si de filmul asta stiu de ceva timp bun... da'n-am apucat sa-l vad dekt aseara la TV Wink) pt k asa cum fac aprox mereu...am uitat de el What a Face

www.cinemagia.ro

Viziuni intunecate (2005)
The Dark

Gen
Horror, Mister, Thriller

Bazat pe romanul “Sheep” al scriitorului Simon Maginn, filmul “The Dark” beneficiaza de prestatia actoriceasca de exceptie a lui Sean Bean si a Mariei Bello.

Intr-o incercare disperata de a isi uni familia, Adèle (Bello) calatoreste spre Tara Galilor impreuna cu fiica ei Sarah (Stuckey) pentru a se intalni cu tatal acesteia, James (Bean). Dar cele mai cumplite cosmaruri ale Adèlei devin realitate cand, in timpul unei excursii Sarah se pierde in mare.

In doliu dupa tragicul inec al fiicei lor Sarah, James and Adèle sunt vizitati de catre Ebrill (Stone), o tanara aparent inofensiva care pretinde ca ar fi decedat in urma cu 60 de ani… si care seamana izbitor cu Sarah.

ma rog,la tv traduceau Intunericul (si era mai logic si chiar mot'a'mot) fiecare cum are chef pana la urma lol
mie una chiar nu mi s-a parut k Ebrill semana atat de mult cu Sarah,adik la fiecare scena imi dadeam seama instantaneu k nu e Sarah(mai ales la o anumita parte in care Sarah avea ochii just... *like dead*,fara iris,si la un mom dat aparea Ebril exact in locul ei cu o schimbare de scena,so fara sa-ti dai seama),chiar dak lumina era difuza,fara sa ma holbez prea mult.
mi s-au parut ciudate anumite chestii si m-am speriat un piiic...dar mi-a placut :) mi se pare k seamana la anumite idei si cu Dark Water si cu The Ring (in special 2,si ideile din 1 sa fie cumva suprapuse),mai ales la faptul ca toate fetitzele *moarte* din cele 3 filme voiau sa intre in locul celor vii si sa'si insuseasca parintii acestora.
In fine,am facut super multe legaturi si in general imi plac mult sugestiile date de tipul asta de filme...la care dak nu esti atent la fiecare detaliu n-ai cum sa-ti dai seama exact la ce s-a gandit personajul sau de unde si cum apar anumite chestii si ce treaba au cu restu' filmului...

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro

The dark
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Television/Showbiz :: Filme-Genuri preferate :: Horror-
Mergi direct la: