Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Tokio Hotel

In jos 
AutorMesaj
VelvetH0ur
Admin
VelvetH0ur

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Tokio Hotel   Vin Aug 01, 2008 12:59 pm

S-ar putea ca unele persoane sa ramana uimite pt k am facut eu topicul asta,tocmai pt k eu nu mai ascult TH...mai bine zis,pur si simplu nu mai am nicio treaba cu ei...

Au fost vremuri in care ascultam...au fost vremuri in care eram obsedata de ei (nu mai stiu exact,ori de melodii,ori de Bill lol ) ...Mai clar,din vara dinaintea clasei a 5-a (acum doi ani). Nici nu mai stiu cum au inceput sa-mi placa...am vazut un articol cu ei si m-a atras Bill de cum am vazut poza,desi mi se parea k seamana cu o ...fata lol .Am cautat melodii,am inceput sa ascult,mi-au placut mult... Peste cateva luni eram efectiv moarta dupa trupa si dupa Bill lol Neutral Le-am corupt si pe fete. Eram 3 fete intr-o *gask*,toate disperate dupa TH si dupa Bill.Disperate la propriu,visam la ei,ascultam intr-una TH si vorbeam aproape numai despre ei. Da...ce pot sa zic...fete mici si proaste.
In schimb,nu stiu cum...am inceput sa ascult si alte trupe rock,mai serioase. Da,datorita trupei TH, pentru k mi-a trezit interesul pentru rock (inainte de TH ascultam aproape numai rap. in timpul lui TH ascultam deja aproape numai rock Neutral )

Am mai crescut...da,intr-un an am mai crescut si psihic,mi s-a schimbat mentalitatea...Mi-am dat seama k sunt o proasta (asta anul trecut),pentru k TH sunt...ceva like "Neutral",sa fie si ei acolo.comerciali & co. Nu-s muzica adevarata dupa parerea mea de acum.
Am revenit la rap,pentru k mi-era dor...mi-era extrem de dor...(dupa cum am spus,am rap'ul in sange Wink) )

In schimb...n-am incetat de tot cu rockul,si ma bucur pt asta. Ma bucur ca am fost candva obsedata de TH,pentru k am avut prilejul sa-mi dau seama cat de proasta si de imatura am fost. Ma bucur k am ascultat TH,pentru ca datorita lor am inceput sa ascult si rock (suna prostesc,stiu...dar asa a fost,pur si simplu...) Si sincer..le multumesc pentru k sunt asa cum sunt,m-au facut sa-mi dau seama dak ceea ce ascult merita sau nu...dak sunt TRUE prin muzica pe care o ascult.

Cel putin pe o parte,si datorita lor m-am maturizat in stilul asta si am devenit cum sunt acum,ca si caracter... Poate dak nu faceau parte deloc,candva,din viata mea era totul altfel...erau multe schimbate...

Probabil vi se pare o aberatie totala ceea ce am spus mai sus... But it's only the truth...

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.forumz.ro
Schizophrenic
lil' Artist
Schizophrenic

masculin
Numarul mesajelor : 381
Varsta : 28
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Vin Aug 01, 2008 4:29 pm

Te inteleg perfect. Multa lume ma ataca cand vorbesc de Linkin Park, pentru ca, recunosc, sunt o trupa comerciala, asta e adevarul. Dar tot datorita lor am devenit eu interesat de rock. Inainte ascultam pentru ca imi punea tata si imi placea, dar de la LP am inceput sa caut eu singur rock in toate partile. In fiecare saptamana ascultam ceva nou si unele imi placeau, altele nu.
In fine, e vorba de TH aici si desi sunt niste contrafacuti comerciali (nu vreau sa se supere nimeni, dar asta e adevarul), mi-au placut cateva melodii de la ei, sincer: Rette mich, Ich bin nich' ich, Monsoon, Schwarz... Cam astea... happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://Pushtyu.hi5.com
Bombonik
we are improving...
Bombonik

feminin
Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 03/09/2008

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Sam Sept 13, 2008 3:59 pm

Ahh..cand au aparut eram nebuna dupa ei....si dupa Tom :)) ....am ca si Mayume...am corupt si eu cateva fete...eram nebune. Dar acum....abia ii mai ascult.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
VelvetH0ur
Admin
VelvetH0ur

feminin

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Sam Oct 18, 2008 10:33 am

Yeah... si imi poate spune si mie cineva de ce ascult TH acum? lol

am dat peste Unendlichkeit...melodie care mi-a placut extrem de mult la vremea ei... si am continuat cu Ich bin nich ich shi acum Schwarz...

Uhm...voi inceta eu candva lol

vremuuuri...ce pot sa zic lol ma mai apuca si pe mine din cand in cand,momente in care ma intreb dak nu cumva am innebunit pe bune lol

Sus In jos
VelvetH0ur
Admin
VelvetH0ur

feminin

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Sam Ian 17, 2009 10:01 am

Hehe lol acum daca ar fi sa aleg mi-ar placea de 1000 de ori mai mult Tom. Oricum de la inceput mi-a placut mai mult stilul lui,insa atunci aveam eu un fix pe Bill lol
Bill a ajuns intr-un hal...i mean,pe bune Neutral A exagerat extrem de mult,in o gramada da privinte Neutral

Desi chiar nu'mi mai plac,am vazut de cateva ori clipul de la 1000 Meere si imi place mult inceputul,la fazele cu trenul wub dar...Bill arata oribil,mai nou Neutral

Sus In jos
.Mimi.
begginer
.Mimi.

feminin
Numarul mesajelor : 71
Varsta : 24
Localizare : Nyappy-Land
Joburi/Distractii : Sa-l chinui pe Boboc
Stare de spirit : Ever happy^
Data de inscriere : 28/12/2008

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Dum Ian 18, 2009 6:01 pm

Am ascultat TK...recunosc pana la urma daca nu erau ei probabil ca nu stiam ce-i aia rock.

Acum nu ma mai pasioneaza deloc.Pur si simplu imi sunt indiferenti.
Sunt inregistrata de un forum cu ei,am ramas pentru ca sunt topicuri care nu apartin de ei si pot posta acolo + ca sunt moderator si un user destul de vechi.Circa 2 ani -.-

Nu ma iau dupa spusele lumii ca arata ca niste gay si etc.Pentru ca daca as incepe sa-i critic si eu ar fii ca si cum m-as critica singura...pentru ca cu ei am inceput sa ascult alt gen de muzica si mi-am deschis ochii mai bine.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.cafekkos.my-goo.com
After-eight
Artist
After-eight

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Sam Dec 12, 2009 12:57 pm

Ah Neutral
inainte imi erau absolut indiferenti, acum [prin octombrie] am inceput si eu sa ascult animite melodii, care chiar imi plac.
nu ma consider fana, dar ma irita aia care n-au ascultat nici o melodie si stau si fac filosofii despre th. Neutral
odata pusesem niste versuri din "dont jump" la o poza, si careva ma intreaba "tu asculti th? de caaaand?" Neutral. plus ca la noi majoritatea sunt anti-th [in oras, cel putin.]. Neutral
ok,ok...nu arata [prea] okei,dar..who cares cum arata? important e ce canta. :)

in fine, concluzionez :]
imi plac doar 2 melodii. :) nimic mai mult.
dar n-am nimic cu pers care chiar asculta th. [care DOAR ASCULTA th, nu care sunt iemoh pt ca asculta th. Neutral sunt lucruri total diferite, pentru mine cel putin]

VelvetH0ur
Admin
VelvetH0ur

feminin

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Sam Dec 12, 2009 1:17 pm

http://hede.pblogs.gr/files/129091-tokio-hotel.jpg

imi pare rau,chiar trebuia sa pun poza asta :))
e kinda.. creepy. bill in toate ipostazele,cat se poate de creepy. Neutral

pentru fani,pentru..cine intereseaza - http://www.tokiohotel.com/us/

Sus In jos
After-eight
Artist
After-eight

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Sam Dec 12, 2009 1:24 pm

^ lol :))) deci poza aia cu bill e =))))
mor =))

totusi...daca bill si-ar sterge din tonele de vopsea de pe fata, daca si-ar scoate tonele de fixativ din par...n-ar mai fi el.
nu stiu,m-am obisnuit asa cu el..mi-ar parea mult prea ciudat daca ar fi altfel :))

Pelican
begginer
Pelican

feminin
Numarul mesajelor : 54
Data de inscriere : 31/01/2010

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Mar Feb 02, 2010 11:11 pm

Poza aia e editata in PhotoShop de niste hateri idioti.
Eu niciodata nu am urat trupe.Doar manelele si house,recunosc.
Sincer,mie imi plac foarte mult si nu ma consider o cocalara care nu stie ce e muzica buna pentru asta.Avand in vedere ca lumea ii critica pentru aspectul lor,pentru ca au aparut peste noapte si pentru ca,chiar(cacofonie cu virgula de rigoare:) )sunt buni(poate voua nu va plac melodiile lor dar au ajuns in topuri),fara sa le asculte melodiile cu adevarat doar asa,luandu-se dupa altii,mie mi se pare o prostie.
Tata lucra intr-un timp in strainatate si mi-a adus enorm de multe lucruri cu TH,printre care si tricouri si genti.Mie mi-e rusine sa le port afara pentru ca se ia lumea de mine,si dracu' stie pe unde sfarsesc transata :))
Ideea e ca fata de alte trupe care canta ca un rahat live,care sunt mult mai comerciale si proaste ,si care isi arata chilotii inainte sa vedem cum canta,zic ca merita putin respect pentru ce si unde au ajuns.In zilele astea cand chilotaresele fara voce te sufoca,e greu ca trupa (pop-rock sa zicem) sa mai ajungi undeva.
Desigur,nu-s oldies and goldies,dar canta destul de bine si nu merita criticile astea sadice(nu ale voastre..in general)
Nu ma urati dupa asta.M-am descarcat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
VelvetH0ur
Admin
VelvetH0ur

feminin

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Mier Oct 13, 2010 9:02 pm

las la o parte faptul ca prezentul e prezent si ca nu ascult & stuff, mie.. chiar nu`mi place cum sunt acum.
mi`am amintit de niste melodii, clipuri, poze...tot! vechi, de pe vremea in care le eram biiig fan si...nu stiu, erau atat de ei si...nu mai sunt *ei*. probabil s`au *adaptat* la muzica din perioada asta, probabil... nu stiu.
dar erau altfel inainte si... din perspectiva mea, punctul lor adevarat de glorie a fost in trecut, pe vremea cu *Schrei*, *Durch den monsoon*, *Rette mich* & co si...s-a cam dus.
Nu zic ca nu si acum foarte multi fani sau succes, dar... mi se pare ca totusi nu se compara, nu se mai compara.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   

Sus In jos

Tokio Hotel
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Music :: Artisti-
Mergi direct la: